Matt Chapman Jackie Bradley Jr. homer Toronto Blue Jays Philadelphia Phillies

PHILADELPHIA (AP) — Managerul interimar al lui Toronto, John Schneider, a ieșit din club după ce echipa sa a marcat în toate reprizele, cu excepția unei reprize și – a fost aproape la fel de mare ca cele 10 lovituri suplimentare ale sale – a avut fani în remorca. , Blue Jays!” și pur și simplu impas: “Duel de ulciori.”

Insuficient.

Matt Chapman a lovit un homer de trei alergări în prima repriză, Jackie Bradley Jr. a adăugat o lovitură de trei puncte în a noua, iar Blue Jays au folosit 21 de lovituri pentru a-i învinge pe Phillies cu 18-11, marți seara, într-un meci de echipă în față. indicații pe măsură ce joacă pentru locurile cu caractere metalice.

Blue Jays sunt într-o formă mai bună, nu doar ca câștigători ai cinci din șapte meciuri, ci și cu o strângere fermă pe primul loc wildcard în Liga Americană. Phillies, care a suferit trei meciuri în weekend la Atlanta, au pierdut al cincilea meci consecutiv.

Philadelphia a avut un avans de 2 1/2 (plus departajare) față de Milwaukee Brewers pentru locul final în wildcard în Liga Națională. Mets i-au învins pe Brewers cu 7-5.

Kyle Schwarber a lovit cel mai bun al 40-lea homer al sezonului NL pentru Phillies în optimi, o lovitură de trei puncte care a făcut 14-10. De atunci, a devenit primul slugger de la Phillies care a împlinit 40 de ani Ryan Howard a făcut-o din 2006 până în 2009.

JT Realmuto a lovit al 20-lea homer și a mers cu 5 pentru 5 pentru Phillies, făcând două puncte și înscriind de două ori.

Raimel Tapia iar Danney Jansen a avut fiecare câte trei puncte RBI pentru Blue Jays. Toronto a marcat la fiecare final, cu excepția celui de-al patrulea. Jansen, totuși, a renunțat la receptorul de rezervă, transformat în relever, Garrett Stubbs în al nouălea cântări de „Stubbs! Stubbs! Stubbs! »

Phillies au 15 meciuri de jucat, inclusiv încă cinci în ultima gazdă a sezonului. Toronto mai are încă 14 de plecat și tocmai a deschis o călătorie de șase meciuri.

— Treci prin acalmie în sezon și nu este cel mai bun loc în care să mergi, nu-i așa? NL MVP 2021 Bryce Harper spus. „Am pierdut, dar cred că este o piatră de temelie pentru mâine și sperăm că atacul poate apărea, apărarea poate apărea și să lovească. Vom avea nevoie de ea în pas și în playoff.

Harper a dat un ton optimist cu discursul său de post-sezon. Dar nu vor reuși – sau nu vor rezista mult dacă reușesc – cu felul în care au jucat împotriva Blue Jays; erorile cruciale de la mijlocul inningului, mai întâi când Harper a fost dublat pentru a încheia un raliu în al cincilea, apoi greșeala de două goluri a lui Bryson Stott în al șaselea care a dus la o rundă nemersită .

Străduind cu 7-1 în a cincea, Phillies au spart împotriva titularului Toronto Ross Striplin. Dalton Guthrie a marcat 7-2 la o lovitură solo pentru primul său homer din liga majoră. Rhys Hoskins a avut o dotă și Harper și Realmuto au adăugat simple RBI consecutive care au făcut 7-5.

Relieful Zach Pop (3-0) al Blue Jays i-a ajutat să scape din repriză, când l-a retras pe Stott la un flyout la centru și George Springer l-a prins pe Harper al doilea pentru a pune capăt amenințării.

„Trebuie doar să începem să câștigăm din nou și dacă continuăm să jucăm așa cum facem, o vom face”, a spus managerul interimar al Phillies, Rob Thomson.

Stripling a permis nouă lovituri și cinci alergări în patru reprize, punând capăt unei serii de 16 meciuri în care au permis trei sau mai puține puncte câștigate, la o distanță de a egala marca francizei.

„Nu a fost o zi bună să lansez la oricare echipă, asta este sigur”, a spus Stripling. „Dar astăzi ne-am arătat puterea, care este capacitatea de a o turna uneori. Chiar am arătat asta astăzi.

Kyle Gibson (10-7) nu a putut face acest lucru și a fost învins pentru șapte runde și 12 hit-uri în cinci reprize. Necazurile lui au început devreme când al 27-lea homer al lui Chapman la un antrenament pe locurile din stânga a făcut 3-0 în prima repriză. Blue Jays au marcat două puncte în al doilea și au virat cu puncte simple în al treilea și al șaselea pentru a obține scorul.

„Știai că este una dintre acele nopți din jurul celei de-a treia sau a patra reprize”, a spus Schneider.

Blue Jays au ratat toate cele 29 de lovituri și 28 de puncte pe care le-au marcat împotriva Red Sox în iulie.

TE BAT

Blue Jays a avut cinci duble și șapte în general. Toscar Hernandez a avut patru lovituri și a stabilit un record în carieră cu 30 de duble. Vlad Guerrero Jr. și-a extins seria de lovituri la 13 jocuri (.316 în acea perioadă).

CAMERA INSTRUCTORULUI

Phillies CF Brandon Marsh a plecat după a treia rundă cu o contuzie la genunchiul stâng după ce a lovit un perete încercând să prindă. Phillies DE Nick Castellanos ar putea începe o misiune de dezintoxicare săptămâna aceasta, ca parte a revenirii sale dintr-un oblic încordat. Castellanos are doar 13 home runs și 61 RBI în primul sezon al unui contract de cinci ani, în valoare de 100 de milioane de dolari.

URMĂTORUL

Phillies trimit RHP Zack Wheeler (11-7, 3.07 ERA) pe movilă împotriva RHP Kevin Gausman (12-10, 3,45). Wheeler, finalistul NL Cy Young Award 2021, va avea primul start din 20 august. A ratat cinci porniri cu tendinită la antebrațul drept.